'חמלה – פריחתה העילאית של האהבה' מאת אושו

Written by on 28/04/2015

חמלה-193x300הוצאה:  אסטרולוג

סדרה:  תובנות לדרך חיים חדשה

שנת הוצאה:  2013

 הספר העשירי בסדרת "תובנות לדרך חיים חדשה". ומביא את התובנות שבה לשיא חדש.

מי צריך חמלה? האם אבד עליה הכלח? האם חמלה נחוצה בעולם של הישרדות החזקים?

החמלה הינה המקום, הנקודה הרכה והעמוקה ביותר בלב, אשר נפתחת כלפי האחרים.החמלה מקבלת, עוטפת ואוהבת את השונה ורואה את עמקו, את יופיו. החמלה מתבוננת במעשי ידי האדם ואינה שופטת אותם. היא רואה ללב האדם, היא רואה לעיצבונו, לכאבו, ומתוך אותו מקום, אוהבת ועוטפת את אותו האדם, ומקבלת אותו כפי שהוא החמלה, מובילה את לב האדם למקום גבוה יותר, המחובר לאלוהות, המחובר להכלה.

בשבילי חמלה היא תחושה של  הרגש המהול בכאב כן אותו כאב שיושב בבטן הגורם לי להכיר בחולשתי שלי ובחולשתו וכאבו של הזולת, לזהות את הכאב ,כחוויית הסבל והכאב שאני מכירה בתוך עצמי מניסיוני, ורצון לעזור  ובוודאי לא לפגוע  או לנצל את חולשתו של האחר  לרעה אותה חמלה היא נטולת כל מניע וללא אינטרס.

אחת מאבני היסוד של  חמלה היא לכבד כל אחד ,להביא למודעתו של כל אחד את האמת שמה שקרה לך, יכול לקרות גם לו ,. .שאף אחד אינו מקרה חסר תקווה ,אף אחד אינו חסר ערך והארה איננה משהו שעליך להיות ראוי לו או נחלתם של נבחרים בלבד, הארה היא הטבע השני שלך אם רק תעצור, תתבונן, ותגיע  לגרעין העמוק ביותר של הווייתך.

אחרי שראית את לב לבה של הווייתך ,רק אז  אתה מסוגל לראות את לב הווייתו של האחר.  האחר לא קיים מבחינתך רק כגוף או כתודעה – הוא קיים כנשמה. ונשמות אינן נפרדות. כששתי נשמות נפגשות, הן אחת.

תשעה ספרים ראו אור בסדרה תובנות לדרך חיים חדשה של אושו, סדרה שתורגמה לעשרות שפות והייתה  לרב מכר עולמי .

,חמלה, פריחתה העילאית של האהבה",

אושו מאפשר לקורא להפוך את החמלה לכוח מרפא, תורם ומעצים.

פרח החמלה, ששורשיו בקבלה הבלתי מותנית של האחר, הוא כוח הריפוי של הנפש.  מאתגר את קוראיו לבחון את מערכות האמונה המותנות והדעות הקדומות שמגבילות את יכולתם של אנשים ליהנות מן החיים, ולהשתחרר .מהאגו הבנוי על שנאה, איבה. מאבק ועימות  וליצור עוד ועוד  רגשות אהבה ,כשאתה אוהב האגו נעלם . בכתיבה מבריקה  מצליח אושו לחדור אל הנפש והנשמה ולוקח  אותנו מהרפש, ומהבוץ, מהחלק הנמוך, הזועם, המסכן וחסר האונים שלנו  למקום גבוה, נקי, טהור, עוצמתי ובטוח .

. אושו הוגדר על ידי "סנדי טיימס" הלונדוני כאחד מאלף האנשים שעיצבו את פניה של המאה העשרים, והוגדר על ידי "סנדי מיד-דיי", העיתון הנפוץ בהודו, כאחד מעשרת האנשים ששינו את גורלה של הודו, לצד גנדי, נהרו ובודהא.

אי אפשר לקטלג את משנתו, שמקיפה עולם ומלואו, מהחיפוש האינדיבידואלי אחר משמעות עד הסוגיות החברתיות והפוליטיות הבוערות שעומדות כיום בפני החברה האנושית. ספריו לא נכתבו, אלא שוכתבו מתמלילי הקלטות אודיו ווידאו של שיחות מאולתרות לפני קהלים בין–לאומיים על פני תקופה של שלושים וחמש שנים.


רדיו חוף אילת

Current track
TITLE
ARTIST