עידו מוסרי – אני לעצמי

Written by on 12/05/2016

עידו מוסרי // אני לעצמי

מילים: נתן זך, לחן: עידו מוסרי

עידו מוסרי שכבר הוכיח שהוא כותב, מלחין וזמר בחסד חוזר בסינגל חדש מאלבום חדש בהפקתם המוזיקלית של אורי אבני ושל אמן הג'אז, החצוצרן אבישי כהן.

בין הצגה בתיאטרון הקאמרי וגיחה לסט הצילומים של אדם סנדלר בהוליווד, ובעודו קורע את כולנו מצחוק בסדרת הטלוויזיה המעורכת (בצדק) ״היהודים באים״, עידו מוסרי מסיים את הקלטות אלבומו החדש בהפקתו המוזיקלית של אורי אבני. אלבום ששם דגש על המילה, מופק להפליא עם תשומת לב לפרטים הקטנים. האלבום מכיל שירים פרי עטו ולחנים שלו לשירי נתן זך, כעת רואה אור "אני לעצמי" היפה של זך, מגדולי משוררי ארצנו.

בהופעת ההשקה של הסינגל יתארח הסקסופוניסט דניאל זמיר שלמד עם מוסרי בכיתה בתיכון ״תלמה ילין״, מפגש מרגש שיהווה מעין סגירת מעגל.

עידו על השיר: ״אני לעצמי״ הוא אחד מיני רבים משיריו של נתן זך שהלחנתי בשנים האחרונות, ויותר מכולם הוא מהווה עבורי כמו תעודת זהות במפגש שלי כזמר וכמלחין עם שיריו היפים. מאז שהייתי נער מצאתי את עצמי מתרגש משיריו ומזדהה איתם, וכשנתקלתי בבגרותי ב״אני לעצמי״ חשתי שהמילים כמו מדברות מגרוני. בפשטות ובישירות האופיינית לכתיבתו, זך כמו מגולל בשיר מסקנה עגומה על חייו של אדם באשר הוא אדם, הוא לעצמו. זיהיתי בשיר ספק השלמה, ספק זעקה כואבת על מצב הבדידות והניכור הקיומיים, בו האדם שרוי מיום היוולדו, ועל קטנותו למול איתני הטבע, וההתרחשויות האינסופיות הגועשות סביבו כל הזמן, כשאין ביכולתו באמת לשנות ולהשפיע. זו מסקנה שטומנת בתוכה הרבה כאב, אבל גם נחמה, שטמונה ביכולת שלנו לשיר ולזעוק את רגשותינו.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published.


רדיו חוף אילת

Current track
TITLE
ARTIST