מהאולפן של חנה – רדיו חוף אילת

Written by on 25/06/2015

מסע נוסטלגי אל העבר , חגיגת מוסיקה חובקת עולם 

שבת אחר הצהריים השעה  "חמש" שלושת הטנורים פותחים  את התכנית בשיר נושא התכנית  –IL MONDO ,והתרגשות מתחילה , הצלילים , המילים , הביצוע , והפעם אורחת באולפן – נורה ביטון פרויקטורית לעידוד עלייה בעיריית אילת.

יחד נצא  נורה ואנוכי למסע נוסטלגי אל העבר , חגיגת מוסיקה חובקת עולם מבילי הולידיי ועד לימינו, בשילוב פסקול מסרטים , חזרה לרגעים קסומים בהם התאהבנו והתרגשנו, שירים מבית אבא ואימא,  שירי אהבה בכל השפות.

הוגי דעות ואומנים רבים כאפלטון, צידדו בדעה כי המוסיקה,  היא אחד הכוחות החזקים ביותר המשפיעים על נפשו של  האדם, למוסיקה יש כוח מעצב באישיות האדם, ויש בכוחה לרפא את נפש האדם  ואף להעניק משמעות  לחיים.

האירועים המשמעותיים ביותר בחיינו מלווים במוסיקה"-  לידה, חתונה, מוות, שמחה, עצב, אכזבה  מלחמה, שלום המוסיקה והצלילים  מחברים  ברגישות  רבה ובכך עוזרת לנו לפתח האזנה לרגשות ולאהבה.

"לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן",  לצלילי השיר הנפלא המתנגן  אותה שורה משירו של אושיק לוי שיר נושא מהסרט השוטר אזולאי כמה משמעות וערגה יש במילים פשוטות אלה , הצלילים, המילים, הריחות , הטעמים הם אלה  שמחזרים אותנו ולו לרגעים קטנים במחוגי הזמן לזמנים אחרים.

הגיפסי קינג מחממים את האווירה בשירם VOLARA  נורה שמה אוזניות והעיניים , כן העניים מדברות ואומרות הכל.

אני  שמחה לארח אותך באולפן , ושמחה עוד יותר לחלוק עימך 3 שעות של  רגעים קסומים מהעבר ,נורה הגיע לאילת בשנת 1982 מהעיר נתניה , עסקה בנושאים שונים אימא לארבע ילדים נשואה למשה אישה רבת פעלים ומלאת עשייה.

השירים הקסומים  שבחרת :

חנה , אל תשטה באהבה – יהורם גאון,- למה?

נורה ,זמן עלייתי לארץ שנת 1973 הודיעו לנו במפתיע כי הנסיעה ממרסי לישראל תהיה באנייה ולא במטוס כמתוכנן  , שמחנו מאוד כל קבוצת עליית הנוער  על הנסיעה , בספינה נחשפתי לשיר שהתנגן השיר הנפלא הזה שמזכיר לי תמיד את העלייה לישראל.

INCHALL-  ADAMO- הזמר המופלא הזה, מה המיוחד בשיר הזה?

נורה שיר המדבר על שלום ומרגש אותי תמיד, השיר נכתב מיד אחרי מלחמת ששת הימים , באותה תקופה הייתי במרוקו ובקשתי לשלוח לי את תקליט למרוקו והחרימו אותו במכס בגלל המילה ישראל המופיעה בשיר.

חנה-

CARLOS- CAMINITO GARDEL- – שיר ישן משנות החמישים , עם חריקות בתקליט המעיד על התיישנותו .

נורה -אמא שלי דיברה ספרדית והשיר מדבר על דרך חיים וזכיר לי בגעגועים את אימי.

איזה שירים אכן חזרה  במנהרת הזמן לשנות השישי והשבעים .

חנה , נורה ,שמך הולך לפנייך כאישה שיודעת חמלה מהי, אהבה לזולת ונתינה ללא גבולות

ויחד עם האהבה והאזנה  למוסיקה נדבר על הכל.

ספרי לנו קצת , מאיפה בא הלב הרחב הזה?

נורה – אני מסייעת ככל שניתן  מכל הלב. עצם התרומה היא התמורה הגדולה ביותר הממלא את ליבו של האדם. הידיעה שיש ילד שהולך לישון רעב, שישנה זקנה בלי חשמל ומים זורמים ושישנם כאלה שצריך לחבק בחום ובאהבה איש איש באשר היא שנותנת לי את הרצון והכח להמשיך בעשייה ברוכה זו. מחמם  לי את הלב  לשמח את הזולת וניתן לעשות זאת במגוון רחב של דרכים, מספיקה נתינת התחושה של הרצון לשמח, וכבר הלב נפתח ומתרונן.

חנה -כך את  נוהגת מזה שנים רבות עם עולים חדשים, בעזרה לנזקקים, ובקרן לידידות בפרויקט סיוע לקשישים.

השיר הבא נורה – נועם קניאל , מרגש , למה נועם קניאל?

נורה – בהיותי בהריון לפני 15 שנים חיפשתי שם לתינוק וחלמתי על דמות שעמדה מולי בחלום עם עיניים כחולות ולשאלתי ענתה לי הדמות בחלום הייתה  של נועם קניאל והחלה לשיר לי את השיר אימא ,ואכן קראתי לבני נועם  על שמו  של קניאל , מעבר לכך שהשיר מרגש המילים המרגשות בשפה הצרפתית  MAMAN  , שפה של אהבה והדמעות  של שתינו זולגות מעצמן ,ערגה וגעגועים  מה שהביא לפרץ הרגשות שלנו באולפן בשידור  חי.

דברנו על אהבה, חמלה, בקשת סליחה וכך  שלוש שעות קסומות עם נורה עברו כל כך מהר לא הספקנו לשמוע את כל השירים, נשאר טעם של עוד ואין ספק שנורה תחזור אלי לאולפן.


Continue reading

רדיו חוף אילת

Current track
TITLE
ARTIST