גיא ויהל – סוס עץ

Written by on 23/05/2015

מילים: יענקל'ה רוטבליט

לחן: שמוליק קראוס

 

הפנים מקרוב, מצלמה מתרחקת

חצוצרה מיותמת תקעה

עננים לוהטים, תפאורה מדוייקת

בסרטי הרקיע שקיעה

 

בן אדם, תתאמץ, עוד מעט קצה הדרך

בן אדם, עד סוף המרוץ

החידה, לך איתה, תעשה מזה סרט

אל תפחד, לא נשארת בחוץ

אל תפחד, לא נשארת בחוץ

 

מצלמה מן הגב בתנועה מאופקת

מתקרבת אליך כעת

הסתכל בה ישר, ככה טוב ובשקט

כן, שיחקת אותה באמת

 

בן אדם, תתאמץ, עוד מעט קצה הדרך

בן אדם, עד סוף המרוץ

החידה, לך איתה, תעשה מזה סרט

אל תפחד, לא נשארת בחוץ

אל תפחד, לא נשארת בחוץ

 

הפנים: הבעה של כאב ובלי הגה

אין תנועה, רק הצל מתארך

התמונה כמו קפואה, הדמעה מתפוגגת

ועכשיו לאט לאט לחייך

גיא מנטש גדל בורד יריחו ויהל דורון בן לאב המשרת בחיל האוויר ועבר בין בסיסים שונים בארץ. הם נפגשו בגיל 12 כששהו יחד בפנימיית הדסים שבשרון. השניים ניגנו יחד, גיא בתופים, ויהל בגיטרה. השיר הראשון שניגנו יחד היה "אור הירח" של הזמר אביב גפן.

בשנת 2011, הוציאו אלבום ראשון באנגלית תחת הכינוי RevelDay וכך נקרא גם שם האלבום, אותו כתבו והפיקו בעצמם. האלבום כולל גם גרסת קאבר שביצעו לשיר "Sex on Fire" של קינגס אוף ליאון.

הצמד זכה לחשיפה משמעותית כאשר לקח חלק בעונה הראשונה של תוכנית הכשרונות The Voice בהנחיית "המנטור" אביב גפן.

בשנת 2012 השתתפו בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" והלחינו את השיר שעות של אמת שנכתב על ידי סרן עמנואל בן ישי. השיר הולחן במקור למירי מסיקה, ובסופו של דבר גיא ויהל ביצעו את השיר בעצמם.

ב-2013 הוציאו אלבום שני, בעברית, בשם "גיא ויהל" ובהפקתו של עופר מאירי. מתוך האלבום יצאו 3 סינגלים: רצים באוויר, להציל אותי ו-תראי אני אוהב. כל השירים נכנסו למצעד הישראלי השנתי תשע"ג בגלגלצ. השיר "להציל אותי" הגיע למקום ה-40, השיר "תראי אני אוהב" הגיע למקום ה-22, והשיר "רצים באוויר" הגיע למקום ה-12. סינגל נוסף שיצא הוא היא לא רוצה לחזור.

ביוני 2013, התחתן יהל עם נעמה כהן, שהשתתפה בכוכב נולד 9. בשנת 2014 הוציאו הצמד את הסינגלים "מרוב אושר", ו"שמים בוערים", כשירים ראשונים מתוך אלבום שני וכתבו את הפתיח לסדרה שוברי גלים.

בנוסף, גיא ויהל כותבים ומשמשים מפיקים מוזיקליים לזמרים רבים כמו לירן דנינו, הראל סקעת, מירי מסיקה, רוני דלומי, עילי בוטנר וילדי החוץ ואחרים. בין היתר, גיא ויהל כותבים ומפיקים גם קטעים רבים לפרסומות ולסדרות טלוויזיה; בין היתר כתבו הלחינו והפיקו את שיר הפרסומת של בר רפאלי – under the water , פרסומת למפעל הפיס, ל-Renuar , כתבו את הפסקול לסדרה 'היהודים באים' בערוץ ה-1 ועוד.

בחודש מרץ 2015 הוציאו גיא ויהל את הסינגל השלישי מתוך האלבום השני שנקרא "בא לי לדבר". האלבום השלישי יושק במהלך חודש יוני.

 

Tagged as

רדיו חוף אילת

Current track
TITLE
ARTIST