איגי וקסמן – אורות וצללים

Written by on 02/07/2015

שיר חדש לאיגי וקסמן,"אורות וצללים",יצירה משותפת שלה עם רם אוריון20 שנה אחרי שכתבו יחד את "תישא אותי לאישה"מופע חגיגי לציון 20 שנה ל"אדום" 29.7 בארבי תל אביב. אורחים: חמי רודנר, מאור כהן

"אורות וצללים" נכתב ע"י איגי והולחן ע"י רם לפני 20 שנה, מיד אחרי אלבום הבכורה של איגי, "אדום", אחרי ההצלחה הגדולה של "תישא אותי לאישה". השיר לא הוקלט ונשאר כסקיצה אצל רם.

לפני כשנה, מצא רם קסטה ישנה וגילה את הסקיצה מאותה התקופה. רם אשר מפיק מוסיקלית ומלווה את איגי בגיטרות במופע בבארבי, הציע לה להקליט את השיר מחדש ולראשונה מזה עשרים שנה, חזרו השניים להקליט שיר חדש יחד כאשר רם עיבד והפיק אותו מוסיקלית.

איגי וקסמן סללה את דרכה בתקופת "דור הרוקסן" ותחייתו של הרוק הישראלי של שנות ה-90. היא הופיעה רבות עם להקתה במועדוני ה"רוקסן", "לוגוס" וה"טריפ" ולאחר התעניינות רבה בקרב חברות התקליטים הוחתמה בחברת "הד ארצי".

אלבום הבכורה "אדום" יצא בשנת 1995 והופק מוסיקלית על ידי חמי רודנר.את רוב שירי האלבום כתבה איגי ואת הלחנים: חמי רודנר, שרון הולצמן ורם אוריון.

האלבום התקבל בחיבוק אדיר ע"י תחנות הרדיו ומתוכו הושמעו רבות שיר הנושא- "אדום", "אין לי מה לומר לך", "מאד פרוע" וכמובן "תישא אותי לאשה".

ב- 6/8 תתקיים תערוכת צילומי רוק'נרול בתל אביב משנות ה88 עד 92, איגי צילמה טרום ימי אלבום הבכורה שלה.. בין המצולמים חמי רודנר, אביב גפן, נושאי המגבעת, ניק קייב, פורטי סחרוף ועוד. התערוכה תוצג בגלריית "רו-ארט". אוצרת ליסה פרץ.

לפרטים נוספים: חגית נוביק-סלומון hagitnovik@gmail.com 050-2343030

מילים: איגי וקסמן

לחן: רם אוריון

 

בין אורות וצללים ראיתי אלף דברים אחרים

אנשים מדברים אבל לא מתרגשים באמת

שם אתה עומד,  משם לא רואים שום דבר

חכה ואל תנשום חכה לי עד מחר

 

וכשאתה עומד ומשפיל את מבטך

אני לא רואה עיניים

וכשאתה עומד ומסתכל עלי עכשיו

אני רואה שמיים של אהבה

 

בין דמעות ופחדים של ריגוש חולף , לב מתנפץ

אנשים משתנים אבל לא מתכוונים באמת

עכשיו אתה קרוב, משם אין שום דרך לחזור

דבר אלי עכשיו , תביט עלי באור

וכשאתה עומד ומשפיל את מבטך


Continue reading

רדיו חוף אילת

Current track
TITLE
ARTIST